"O"

25. října 2009 v 9:27 | barumka |  Zdravé papů od A do Z
okurka (salátová) - obsahuje více než 90 procent vody (má proto nízkou energetickou hodnotu). Obsahuje i vitamin C, menší množství draslíku a nepatrné množství beta karotenu, ovšem je hůře stravitelná. Římané přikládali okurky na kousnutí škorpiónem a používali je též k léčení očních vad.


olivový olej - olivový olej nejen snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu, ale také zvyšuje hladinu "hodného" HDL cholesterolu. Podle jedné studie se lidem, kteří jedli 2 lžíce olivového oleje denně, snížila hladina LDL již po týdnu. Má také žlučotvorné účinky a rozpouští žlučové kameny.

olivy - olivy jsou hodně tučné, obsahují ovšem vysoké množství mononenasycených mastných kyselin, které přispívají ke snižování hladiny cholesterolu v krvi. Olivové listy se používají jako prostředek na snižování krevního tlaku.

oregáno - má odhleňovací účinek a podporuje trávení. V lidovém léčitelství se používal proti bolestem hlavy, při katarech dýchacích cest (zejména při suchém kašli a zápalu pohrudnice), prochladnutí, vyčerpání a různých stavech nervové únavy (bolest hlavy), sexuálních poruchách, revmatismu, nechutenství a do posilujících koupelí. Napomáhá látkové přeměně. Odvar je možné použít na omývání svědivých míst pokožky (lupy) a jako obklady nebo do koupele při vyrážkách, ekzémech a jiných kožních chorobách.

ořechy (lískové) - vyznačují se vysokým podílem mononenasycených mastných kyselin, z minerálních látek pak obsahem fosforu, železa, hořčíku a vitaminů E a C. Obsahují silici, třísloviny, sacharidy, jim příbuzné glykosidy a další látky, které mají léčivý vliv zejména na trávicí soustavu - působí protiprůjmově, močopudně a svíravě (např. při zánětech střev). Příznivě působí též na nervovou soustavu.

ořechy (vlašské) - obsahují velice zdravé nenasycené mastné kyseliny, převážně omega-3-mastnou kyselinu, která pozitivně působí proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob a podporuje rozvoj mozku u dětí. Obsahují také bohaté zdroje vitaminu E, B1 či B6, dále sůl, kyselinu listovou, hořčík, měď a zinek. Působí pozitivně na lidskou psychiku, jsou cenné pro zdravé vlasy, pokožku, nehty i sexuální potenci. Mají protizánětlivé vlastnosti, které se projevují hlavně u srdečních a cévních chorob, pomáhají regulovat krevní tlak a udržovat nízkou hladinu cholesterolu. Mají antioxidační účinky, působí proti astmatu a posilují střeva.

ostružiny - listy ostružiníku pomáhají při zánětech trávicího traktu. Plody působí močopudně a tím také příznivě ovlivňují činnost srdce. Šťáva se uplatňuje při zvětšené štítné žláze.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama