"F"

17. října 2009 v 9:23 | barumka |  Zdravé papů od A do Z
fazole - patří mezi prospěšné zdroje bílkovin a vitaminů skupiny B. Fazole obsahují velké množství vlákniny, která působí preventivně proti rakovině tlustého střeva a konečníku.


fazole (mungo) - klíčky fazole mungo jsou bohaté na vitaminy, železo, jód, draslík a vápník. Semena mají vysoký obsah minerálních látek, bílkovin a vitaminů, mají utišující a adstringentní účinek na horečku. Odvar se užívá jako diuretikum při léčbě beri-beri. V Malajsii se mungo předepisuje při závratích.

fazolky - jsou středně bohaté na draslík, kyselinu listovou a beta karoten a mají velmi vysoký obsah bílkovin. Miska fazolek denně snižuje hladinu cholesterolu o 12 %.

fenykl - má odhleňovací a dezinfekční účinek. Působí proti nadýmání, průjmu a zvyšuje tvorbu mléka. V lidovém léčitelství se proto používá ve formě čajového odvaru při bolestech břicha, kašli a při nespavosti. Dětem se podává odvar z fenyklu s mlékem při kolikách.

fenykl (hlíznatý) - je vydatným zdrojem draslíku, obsahuje též malé množství beta karotenu. Odvar působí proti nadýmání, kolice, urologickým potížím a zácpě. Fenykl také zmírňuje účinky alkoholu. Oční lázeň nebo obklad má protizánětlivé účinky. Žvýkání fenyklu provoní dech, odvar se používá jako ústní voda, při nemocích dásní či bolestech v krku. Zahání pocit hladu a pomáhá při poruchách trávení. Neměly by ho ovšem konzumovat těhotné ženy.

fíky (sušené) - jsou bohatým zdrojem vápníku, který je velmi důležitý pro pevnost kostí. Obsahují ještě více vlákniny než meruňky, najdeme v nich ale i tuk. Fíky zlepšují trávení, mají mírně projímavé a močopudné účinky, pomáhají při kašli a nachlazení. Při jejich konzumaci by ale měli být opatrní zejména diabetici a ti, kteří chtějí zhubnout, fíky totiž mají vysoký obsah cukru a jsou velmi kalorické.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama